Archiwum newsów, strona 6

Obrazek dla news_205

NOMINACJE DO NAGRODY W PLEBISCYCIE EDUKACYJNYM

24.10.2022

Z przyjemnością informujemy, że nasza szkoła została zgłoszona przez uczniów i ich rodziców do nagrody „Szkoła Roku” w wielkim Plebiscycie Edukacyjnym, który w województwie mazowieckim jest prowadzony przez „Echo Dnia”, „Polska Times” oraz „Tygodnik Ostrołęcki”.

Ponadto nominację do tytułu Nauczyciel Roku otrzymali pracujący w naszej szkole nauczyciele: p. Sylwia Głowacka, p. Teresa Ciepły, p. Beata Dutkowska-Żaczek.

Głosowanie w plebiscycie rozpocznie się już we wtorek, 25 października. O szczegółach poinformujemy wkrótce. Zachęcamy do wsparcia naszej szkoły w plebiscycie.

więcej

Obrazek dla news_204

MEDALE DLA NAUCZYCIELI

21.10.2022

17.10.2022 r. w sali koncertowej im. Krzysztofa Pendereckiego Zespołu Szkół Muzycznych
im. Oskara Kolberga w Radomiu odbyła się uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych przyznanych z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Miło nam poinformować, że wśród uhonorowanych nauczycieli znaleźli się także pracownicy naszej szkoły: p. Agnieszka Matysiak, p. Teresa Ciepły, p. Urszula Ciesielska, p. Paweł Bartnik, p. Kamila Gawrońska, p. Beata Dutkowska-Żaczek, p. Małgorzata Rychlik, p. Sylwia Głowacka, p. Tomasz Kmiotek.

Serdecznie gratulujemy!

więcej

Europejski Dzień Języków 2022

18.10.2022

Z okazji Europejskiego Dnia Języków w dniu 26 września 2022 r. odbył się w naszej szkole Szkolny Test Predyspozycji Językowych.
Do udziału w konkursie zgłosiło się 6 dwuosobowych zespołów z klas 1b, 1c, 2c, 3a, 3b i 3c oraz uczeń z klasy 2b.
Przedstawiciele klas rozwiązali test składający się z 7 zadań, które sprawdzały umiejętność logicznego myślenia i rozpoznawania struktury dowolnego języka. Zadania były w nieznanych uczniom językach:
- europejskich: szwedzkim, portugalskim, chorwackim, rumuńskim, holenderskim;
- w języku łacińskim;
- w języku miszteckim (Indian z Meksyku);
- oraz w nieistniejącym sztucznym języku.
Wyniki konkursu zostały ogłoszone podczas uroczystej akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej w dniu 13 października 2022 r. 
Z rąk Pani Dyrektor Agnieszki Ścieglińskiej dyplomy przyjęli uczestnicy, którzy zajęli:
I miejsce - zespół w składzie: Maciej Gos i Bartosz Siara (z klasy 3a)
II miejsce - zespół w składzie: Amelia Góralska i Szymon Szymański (z klasy 3c)
III miejsce - zespół w składzie: Amelia Mąkosa i Julia Szczygielska (z klasy 1b)
Zwycięzcom gratulujemy serdecznie!
 
Organizatorem konkursu była p. Teresa Ciepły.

 

więcej

Obrazek dla news_210

Europejski Dzień przeciwko Handlowi Ludźmi

18.10.2022

Handel ludźmi jest formą współczesnego niewolnictwa i poważnym przestępstwem rażąco naruszającym podstawowe prawa człowieka, którego istotą jest wykorzystanie człowieka nawet za jego zgodą, przy użyciu wskazanych w kodeksie karnym metod i środków. Jest zbrodnią naruszającą niezbywalne prawo każdego człowieka do godności zagwarantowanej przez liczne porozumienia międzynarodowe, w tym dyrektywy unijne, a także przez Konstytucję Rzeczypospolitej Polskiej. Prawo to jest jednak łamane, nie tylko w Polsce. Ofiarami handlarzy co roku padają miliony ludzi na całym świecie: kobiety i mężczyźni, dorośli i dzieci.

więcej

Obrazek dla news_199

Nadia Pogorzała finalistką IX edycji Ogólnopolskiego Projektu Matura na 100 procent!

28.09.2022

Nasza tegoroczna absolwentka NADIA POGORZAŁA znalazła się w gronie 95 najlepszych polskich maturzystów spośród 268 257 zdających egzamin w sesji maturalnej 2022 i tym samym uzyskała tytuł finalistki IX edycji Ogólnopolskiego Projektu Matura na 100 procent!
Sukces naszej wychowanki to powód do satysfakcji i dumy. 

To najlepszy dowód tego, że wysiłek włożony w naukę, stosowanie się do wysokich standardów edukacyjnych i przyjętych w szkole metod pracy, a także zaangażowanie wszystkich nauczycieli i specjalistów w twórczy rozwój zainteresowań i pasji młodzieży przynosi doskonałe owoce i jest doceniany.

GRATULACJE!

więcej

Obrazek dla news_202

OTRZĘSINY KLAS PIERWSZYCH

30.09.2022

27.09.2022 r. w Leśnym Ośrodku Edukacyjnym im. red. A. Zalewskiego w Jedlni-Letnisko odbył się rajd integracyjny klas pierwszych. Uczniowie odbyli spacer po Puszczy Kozienieckiej,
w trakcie którego  wykonywali kolejne zadania, m. in. rozwiązanie quizu z wiedzy o szkole, bitwa taneczna, rozpoznawanie piosenek. Później uczniowie musieli odegrać wraz z wychowawcami scenkę inspirowaną wylosowaną bajką: „Shrekiem”, „Piękną i bestią”, „Czerwonym Kapturkiem”, „Krainą lodu”. Jury składające się z nauczycieli i organizatorów wybrało zwycięzcę, którym została klasa I c. Po odegraniu scenek uczniowie i nauczyciele tańczyli i bawili się w rytm muzyki. Program rajdu został przygotowany przez zwycięzców ubiegłorocznego wydarzenia – klasę 2c.

więcej

Dyrekcja

Dyrektor Szkoły Zaprasza

mgr Agnieszka Ścieglińska

tel. (48) 36 276 55

fax. (48) 36 276 56

e-mail: lo1@radom.pl.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

kwiecień 2024
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.