Archiwum newsów, strona 1

Koncert Talentów z okazji Dnia Patrona w pierwszym dniu wiosny

23.03.2023

21 marca 2023 r. - w gościnnych murach Resursy Obywatelskiej świętowaliśmy z okazji Dnia Patrona, Roku Mikołaja Kopernika i Wisławy Szymborskiej oraz pierwszego dnia wiosny podczas Gali Talentów uczniów I Liceum Ogólnokształcącego imienia Mikołaja Kopernika w Radomiu. Podejmowaliśmy tam znamienitych gości: Panią wiceprezydent Radomia Katarzynę Kalinowską, Panią Aurelię Michałowską - mazowieckiego kuratora oświaty, Pana Adriana Barańskiego - dyrektora radomskiej delegatury Kuratorium Oświaty w Warszawie, Panią Edytę Wójcik - dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury, a także absolwenów naszej szkoły i jednocześnie sponsorów Gali - Panią Dianę Walkiewicz znaną projektantkę oraz Pana Wojciecha Hurynia - dyrektora do spraw personalnych firmy JobSpot.

więcej

Obrazek dla news_220

Akcja „Paczka na Kresy”

24.03.2023

Jak co roku cała społeczność szkolna wzięła udział w akcji "Paczka na Kresy", skierowanej do Polaków mieszkających za wschodnią granicą Polski. Akcja ta polega na zbiórce darów i funduszy przeznaczonych na świąteczne paczki dla Polaków z Białorusi, Litwy, Łotwy i Ukrainy. W akcji zbierane są: produkty spożywcze,  środki czyszczące, dezynfekujące, środki do prania etc., środki higieniczne: pasty do zębów, mydła, żele, płyny do kąpieli, medykamenty, kremy, środki opatrunkowe. Miłym załącznikiem do paczek są również kartki świąteczne z życzeniami.

więcej

Obrazek dla news_218

Połączenie tradycji i nowoczesności - Polonez jakiego nie było!

07.03.2023

W dniu 5 marca 2023 r. w porannym programie telewizyjnym "Pytanie na śniadanie" został zaprezentowany nasz tegoroczny wspaniały polonez stworzony pod okiem uzdolnionego absolwenta naszej szkoły - Michała Ankiewicza. Młodzieży towarzyszyła p. Dyrektor Agnieszka Ścieglińska, która z dumą podkreśliła w wywiadzie, iż w uzyskaniu tego ogólnopolskiego sukcesu niebanalne znaczenie oprócz talentu młodzieży I LO w Radomiu miały: skupienie na realizacji wspólnego celu, integracja i odpowiedzialność za innych. W imieniu młodzieży głos zabrała Gabrysia Polak. Scharakteryzowała krótko etap przygotowań i wytężonych treningów. Czekamy z niecierpliwością na kolejne pokazy. Najbliższy zaplanowany jest na 2 maja w Łazienkach Królewskich w Warszawie. Gratulujemy!

więcej

Gala Talentów Kopernika 2023

27.02.2023

Już niebawem - dnia 21 marca 2023 r. - w gościnnych murach Resursy Obywatelskiej odbędzie się Gala Talentów uczniów Kopernika. Młodzież przedstawi swoje umiejętności wokalne, taneczne i sprawnościowe.
Tegoroczny polonez w wykonaniu naszej młodzieży zdobył uznanie w kraju i został okrzyknięty najlepszym polonezem w Polsce. Dlatego też maturzyści zaprezentują piękną choreografię przygotowaną przez absolwenta I LO - Michała Ankiewicza.
Galę uświetnią zaproszeni goście: Prezydent Miasta Radomia, Mazowiecki Kurator Oświaty, Dyrektor Wydziału Edukacji, Dyrektorzy radomskich liceów, nauczyciele i uczniowie I LO wraz z rodzicami i absolwentami naszej szkoły.

więcej

Obrazek dla news_217

Polonez jakich mało! Bal studniówkowy I Liceum Ogólnokształcącego imienia Mikołaja Kopernika w Radomiu anno domini 2023

13.02.2023

W sobotę, 4 lutego w Hotelu Rubin w Starym Kiełbowie odbył się bal studniówkowy I Liceum Ogólnokształcącego imienia Mikołaja Kopernika w Radomiu.

Studniówkę rozpoczęło piękne powitanie i wspaniały polonez, za którego choreografię, wybór tematyki, strojów, świateł i muzyki odpowiada absolwent naszej szkoły, choreograf, tancerz, wielokrotny mistrz Polski oraz turniejów międzynarodowych - Michał Ankiewicz.

Nasi maturzyści po czterech miesiącach treningów i prób zaprezentowali się olśniwająco. Wykonany przez nich układ zyskał powszechne uznanie i był oklaskiwany długo i gorąco. Zostanie on zaprezentowany w porannym programie telewizyjnym "Pytanie na śniadanie" w dniu 5 marca 2023 r.

więcej

Dyrekcja

Dyrektor Szkoły Zaprasza

mgr Agnieszka Ścieglińska

tel. (48) 36 276 55

fax. (48) 36 276 56

e-mail: lo1@radom.pl.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

marzec 2023
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.