Archiwum newsów, strona 5

Koncert Talentów z okazji Dnia Patrona w pierwszym dniu wiosny

23.03.2023

21 marca 2023 r. - w gościnnych murach Resursy Obywatelskiej świętowaliśmy z okazji Dnia Patrona, Roku Mikołaja Kopernika i Wisławy Szymborskiej oraz pierwszego dnia wiosny podczas Gali Talentów uczniów I Liceum Ogólnokształcącego imienia Mikołaja Kopernika w Radomiu. Podejmowaliśmy tam znamienitych gości: Panią wiceprezydent Radomia Katarzynę Kalinowską, Panią Aurelię Michałowską - mazowieckiego kuratora oświaty, Pana Adriana Barańskiego - dyrektora radomskiej delegatury Kuratorium Oświaty w Warszawie, Panią Edytę Wójcik - dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury, a także absolwenów naszej szkoły i jednocześnie sponsorów Gali - Panią Dianę Walkiewicz znaną projektantkę oraz Pana Wojciecha Hurynia - dyrektora do spraw personalnych firmy JobSpot.

więcej

Obrazek dla news_220

Akcja „Paczka na Kresy”

24.03.2023

Jak co roku cała społeczność szkolna wzięła udział w akcji "Paczka na Kresy", skierowanej do Polaków mieszkających za wschodnią granicą Polski. Akcja ta polega na zbiórce darów i funduszy przeznaczonych na świąteczne paczki dla Polaków z Białorusi, Litwy, Łotwy i Ukrainy. W akcji zbierane są: produkty spożywcze,  środki czyszczące, dezynfekujące, środki do prania etc., środki higieniczne: pasty do zębów, mydła, żele, płyny do kąpieli, medykamenty, kremy, środki opatrunkowe. Miłym załącznikiem do paczek są również kartki świąteczne z życzeniami.

więcej

Obrazek dla news_218

Połączenie tradycji i nowoczesności - Polonez jakiego nie było!

07.03.2023

W dniu 5 marca 2023 r. w porannym programie telewizyjnym "Pytanie na śniadanie" został zaprezentowany nasz tegoroczny wspaniały polonez stworzony pod okiem uzdolnionego absolwenta naszej szkoły - Michała Ankiewicza. Młodzieży towarzyszyła p. Dyrektor Agnieszka Ścieglińska, która z dumą podkreśliła w wywiadzie, iż w uzyskaniu tego ogólnopolskiego sukcesu niebanalne znaczenie oprócz talentu młodzieży I LO w Radomiu miały: skupienie na realizacji wspólnego celu, integracja i odpowiedzialność za innych. W imieniu młodzieży głos zabrała Gabrysia Polak. Scharakteryzowała krótko etap przygotowań i wytężonych treningów. Czekamy z niecierpliwością na kolejne pokazy. Najbliższy zaplanowany jest na 2 maja w Łazienkach Królewskich w Warszawie. Gratulujemy!

więcej

Gala Talentów Kopernika 2023

27.02.2023

Już niebawem - dnia 21 marca 2023 r. - w gościnnych murach Resursy Obywatelskiej odbędzie się Gala Talentów uczniów Kopernika. Młodzież przedstawi swoje umiejętności wokalne, taneczne i sprawnościowe.
Tegoroczny polonez w wykonaniu naszej młodzieży zdobył uznanie w kraju i został okrzyknięty najlepszym polonezem w Polsce. Dlatego też maturzyści zaprezentują piękną choreografię przygotowaną przez absolwenta I LO - Michała Ankiewicza.
Galę uświetnią zaproszeni goście: Prezydent Miasta Radomia, Mazowiecki Kurator Oświaty, Dyrektor Wydziału Edukacji, Dyrektorzy radomskich liceów, nauczyciele i uczniowie I LO wraz z rodzicami i absolwentami naszej szkoły.

więcej

Obrazek dla news_217

Polonez jakich mało! Bal studniówkowy I Liceum Ogólnokształcącego imienia Mikołaja Kopernika w Radomiu anno domini 2023

13.02.2023

W sobotę, 4 lutego w Hotelu Rubin w Starym Kiełbowie odbył się bal studniówkowy I Liceum Ogólnokształcącego imienia Mikołaja Kopernika w Radomiu.

Studniówkę rozpoczęło piękne powitanie i wspaniały polonez, za którego choreografię, wybór tematyki, strojów, świateł i muzyki odpowiada absolwent naszej szkoły, choreograf, tancerz, wielokrotny mistrz Polski oraz turniejów międzynarodowych - Michał Ankiewicz.

Nasi maturzyści po czterech miesiącach treningów i prób zaprezentowali się olśniwająco. Wykonany przez nich układ zyskał powszechne uznanie i był oklaskiwany długo i gorąco. Zostanie on zaprezentowany w porannym programie telewizyjnym "Pytanie na śniadanie" w dniu 5 marca 2023 r.

więcej

Obrazek dla news_214

Międzynarodowa kampania „Białej wstążki” 25.11.2022 - 10.12.2022

22.11.2022

Międzynarodowa kampania „Białej wstążki” rozpoczyna się dnia 25 listopada, który jest Międzynarodowym Dniem Przeciwko Przemocy Wobec Kobiet, a kończy się 10 grudnia, którego przypada Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. Biała wstążka jest symbolem przerwania milczenia dotyczącego przemocy wobec kobiet. Noszenie jej jest swoistą manifestacją, że nie akceptuję się przemocy, ani nie jest się wobec niej obojętnym.

więcej

Dyrekcja

Dyrektor Szkoły Zaprasza

mgr Agnieszka Ścieglińska

tel. (48) 36 276 55

fax. (48) 36 276 56

e-mail: lo1@radom.pl.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

marzec 2024
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.